UWAGA
ZMIANA TERMINU
NA CZERWIEC 2022
Więcej informacji wkrótce
Zainteresowany?
Scrolluj dalej

O FESTIWALU

Festiwal powstał z myślą o połączeniu świata technologii i innowacji ze światem sztuki i kultury.

Jednocześnie miał dać możliwość studentom kierunków artystycznych czy związanych z branżą foto, wideo lub audio na zaznajomienie się z bliska z nowościami sprzętowymi. Rozmowy z dystrybutorami oraz pokazy i możliwość pracy na najnowszych sprzętach, pozwolił studentom otrzeć się o praktykę, podpartą wcześniej zdobytą na uczelniach wiedzą teoretyczną. Mogli prześledzić, jak obecnie wygląda rynek mikserów audio i wideo, kamer, aparatów czy też nowoczesnych instrumentów muzycznych, nagłośnienia oraz tworzenia nagrań audio-wideo.
Równolegle do targów elektroniki odbywały się wykłady i prelekcje. Ich tematyka była bardzo szeroka, od omówienia i wykorzystania rozwiązań sprzętowych, po spotkania z twórcami. Studenci kierunków artystycznych prezentowali swoje prace, od tradycyjnych technik malarskich po instalacje multimedialne.
To wszystko odbyło się w dniach 28-29 lutego na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, dzięki wspólnemu zaangażowaniu firmy DAARS S.C. oraz trzech poznańskich uczelni. Praca ponad podziałami zyskała nowy wymiar.

Obecnie trwają pracę nad kolejną - trzecią już edycją, która odbędzie się w dniach 10-12 marca 2022 r.

Tak się bawiliśmy w 2020 roku

FESTIWAL W LICZBACH

TYSIĄCE UCZESTNIKÓW

Z edycji na edycję festiwal odwiedza coraz więcej osób. 
Ostatni Sound Art Festiwal 2020 cieszył się dużym zainteresowaniem. Ponad 2 tysiące odwiedzających w 2 dni. Sound Art Festiwal jest dla każdego. Interesujesz się branżą filmową, streamingiem i technologiami związanymi z przesyłaniem dźwięku i obrazu. 
Wstęp bezpłatny dla każdego. 

WYSTAWCY - NAJWIĘKSI DYSTRYBUTORZY I PRODUCENCI

Najważniejsi dystrybutorzy i światowe marki z najnowszymi rozwiązaniami i sprzętem z branż audio, foto i wideo. Wszystko w jednym miejscu na kilkunastu stoiskach. Miksery, kamery, aparaty, głośniki czy akcesoria foto-wideo. Sprawdź, przetestuj, odwiedź stoiska i porozmawiaj ze specjalistami z danej dziedziny o interesujących Ciebie sprzętach.

WYKŁADY I PRELEKCJE

W roku 2020 odbyło się ponad kilkadziesiąt różnych wykładów, prelekcji czy referatów. Wszystko z dziedzin związanych z szeroko pojętą tematyką z branż audio, foto, wideo oraz kultury i sztuki. Od streamingu po prezentacje sprzętu przez dystrybutorów. Prelekcji znanych osobistości jak muzyk Robert "Litza" Friedrich, dziennikarz muzyczny Hirek Wrona czy wykładowca i realizator dźwięku Piotr Madziar
Każdy znajdzie coś dla Siebie.

WYDARZENIA KULTURALNE

Sound Art Festiwal Audio-Wideo to nie tylko targi, szkolenia i prelekcje czy testowanie sprzętu. To również wydarzenia kulturalne m.in.: wystawy, koncerty, konkursy dla twórców czy też prezentacja dokonań uczelni i ich studentów z różnych kierunków związanych z branżą audio, foto i wideo, oraz możliwość zwiedzenia największej komory bezechowej w Polsce To wszystko w ramach jednego festiwalu przy wsparciu trzech poznańskich uczelni.

3 UCZELNIE RAZEM

Przy tworzeniu festiwalu Sound Art, oprócz firmy DAARS S.C., pomysłodawcy i głównego organizatora, uczestniczą trzy poznańskie uczelnie. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

MIEJSCE WYDARZENIA

1200 m2 powierzchni wystawienniczej, 3 aule wykładowe, kilka sal z prezentacjami i wystawami stałymi. 
To wszystko w nowoczesnych budynkach kompleksu Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu.
Zapraszamy wszystkich na to unikatowe wydarzenie.

PROGRAM FESTIWALU

EDYCJA 2022
WKRÓTCE DODAMY PROGRAM
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera.

Sobota 12 marca
WKRÓTCE DODAMY
WKRÓTCE DODAMY
WKRÓTCE DODAMY

STREAM Z FESTIWALU

Tutaj będzie stream z festiwalu

EDYCJA 2020

Tak się bawiliśmy w 2020 roku
2024
Masz pytania? Napisz do nas.

eyegraduation-hatusersstoremap-markerbubblemenu-circlecross-circle

Zapisz się do newslettera!

Będziesz na bieżąco z nowościami na temat Sound Art Fest - jakie atrakcje szykujemy, jakich gości zaprosimy.

Dziękujemy. Zapisałeś się do naszego newslettera.